Yhdistyksen vuosikokous ma 21.9.2020

9.9.2020

TaYHY:n koronatilanteen vuoksi keväältä siirtynyt vuosikokous pidetään syyskuussa . Kokouksessa käsitellään kevätkokouksen sääntömääräiset asiat, kuten yhdistyksen vuoden 2019 toimintakertomus ja tilinpäätös. Kokouksen yhteydessä pidetään myös tiivis tilannekatsaus yhdistyksen toiminnasta ja ajankohtaisista edunvalvonta-asioista.  

Kokouskutsu on lähtenyt jäsenille sähköpostitse 2.9. , mutta alunperin ilmoitettu kokousaika (9.9.)  on siirtynyt maanantaihin 21.9. klo 16.15. Kutsu koskee kaikki yhdistyksen jäseniä. Ilmoittaudu mukaan viimeistään torstaina 17.9. klo 12 mennessä

Kokous järjestetään etäkokouksena Zoom-palvelussa. Mikäli et pysty osallistumaan kokoukseen verkossa, järjestämme tarvittaessa mahdollisuuden osallistua kokoukseen keskustakampuksella. 

Kuva: Sari H.