Tule mukaan yhdistyksen toimintaan

17.11.2022

TaYHY tekee 15.12. järjestettävässä vuosikokouksessaan henkilövalintoja tulevalle vuodelle. Hallituksen jäsenistä ovat vuosittain puolet erovuoroisia, ja heidän tilalleen valitaan uudet hallituksen jäsenet ja henkilökohtaiset varajäsenet seuraavalle kaksivuotiskaudelle 2023–2024. Puheenjohtaja valitaan vuosikokouksessa, puheenjohtajan toimikausi on kaksi vuotta. Toimikauden alussa hallitus valitsee lisäksi joukostaan toimihenkilöt (varapuheenjohtaja, sihteeri, tiedottaja, taloudenhoitaja, jäsensihteeri).

Yhdistyksen toiminta pysyy virkeänä ja elinvoimaisena, kun mukaan saadaan joka vuosi uusia toimijoita. Kaikki kädet ovat tärkeitä yhdistyksen toiminnan turvaamiseksi. Olisitko sinä kiinnostunut lähtemään mukaan?  Ilmoittaudu tällä lomakkeella, ilmoitus ei ole sitova. Lomakkeen tietoja hyödynnetään kokouksissa tehtävissä esityksissä.   

Tehtävät, joista olen kiinnostunut (voit valita useamman)